Четвер, 16.05.2024, 21:31
Приветствую Вас Гість

Телепроект "Юридическая практика"

Меню сайта
Наш опрос
Чи довіряєте Ви журналістським розслідуванням?
Всього відповідей: 25
Мини-чат
Главная » 2008 » Листопад » 5 » На ринку первинної нерухомості продаються обіцянки: Сергій Алєксєєв, керуючий партнер юридичної компанії «Алєксєєв, Боярчуков та партнери"
На ринку первинної нерухомості продаються обіцянки: Сергій Алєксєєв, керуючий партнер юридичної компанії «Алєксєєв, Боярчуков та партнери"
18:05

 5 жовтня 2008 р.

«Коли інвестують в будівництво квартири на первинному ринку, помилка багатьох людей в тому, що вони впевнені – придбали саме квартиру. Насправді ситуація інша. Інвестори купують не житло, а обіцянку забудовника збудувати будинок, у якому буде квартира того, хто за неї сплатив наперед всю суму» - заявив в інтерв’ю «Юридичній практиці» адвокат Сергій Алєксєєв. За його словами, у купівлях та продажах таких обіцянок загалом немає нічого поганого. Але на сьогодні в умовах, коли на будівельному ринку панує повна безконтрольність у використанні фінансових ресурсів, зібраних з інвесторів-фізосіб, перспектива отримати обіцяне і оплачене житло часто-густо стає туманною.

«Найкраще інвестувати у проекти великих компаній. Там значно вищі шанси, що будинок буде збудовано. Передусім я радив би перевірити – чи є у забудовника дозвіл на будівнитцво, а також відповідні документи про відведення під проект земельної ділянки» - каже С.Алєксєєв. Адвокат порадив також звертатися до суду в разі, якщо будівництво будинку раптом зупинилось. Ліпше завчасно визнати через суд право власності хоча б на набір будматеріалів, чим вважається за законодавством довгобуд.

«Якщо будівництво з тих чи інших причин не може бути завершеним за рахунок вже зібраних коштів, інвестори могли б об’єднатися у кондомініум і самотужки дофінансувати проект. На будовах, які мають більш, як 50% готовності є сенс доплатити 20-30% ринкової вартості житла і отримати свою квартиру» - підкреслив С.Алєксєєв.

Держава відповідальності за неповернення інвестицій забудовниками не несе. Є законодавство, яке дозволяє відпрацювати цю схему: переоформити на об’єднання співвласників дозвіл на будівництво, скинутися грішми, сформувати фонд і запросити під ці гроші будівельну компанію. Щоправда досі жодного такого прецеденту в Україні не було.

Просмотров: 854 | Добавил: yur-praktika | Рейтинг: 3.0/1 |
Всего комментариев: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Форма входа
Календарь новостей
«  Листопад 2008  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Поиск
Друзья сайта
Статистика